


METSAMAJANDAMISE PROGRAMMI KOOSTAMINE
Hea metsamajandamine võib tagada metsamaa arengu ja tuua rohkem kasumit.
Metsamajanduse eeskirjade kohaselt hõlmab majanduse juhtimine nelja aspekti: taastamine, istutamine, kasutamine ja kaitse.
Taastamine on kohustuslik pärast metsa raiet või hävitamist (nt tulekahjude tõttu). Taastamine tähendab mulla ettevalmistamist, puude istutamist ja muude soodsate tingimuste loomist looduslikuks taastumiseks ja kasvuks.
Metsa istutamine tähendab selle eest hoolitsemist ja noorendamist. Peamine meetod on puude hooldusraie, mille käigus raiutakse maha mõned puud, et parandada järelejäänud puude kasvutingimusi, samuti metsa kvaliteeti ja produktiivsust. Metsamajandus hõlmab ka metsamulla niiskuse ja toitainete režiimi reguleerimist, samuti melioratsioonisüsteemide projekteerimist ja ehitamist.
Metsakaitse eesmärk on säilitada mets kui ökosüsteem ja vältida / vähendada kadusid. Metsi tuleb kaitsta antropogeensete tegevuste ja looduslike tegurite eest. Kui metsas on parasiitpuid, tuleb kindlasti teha sanitaarraie.
Metsaomanike jaoks on kõige olulisem aspekt metsaseadusandluse reeglid. Nad seavad nõuded metsa ülestöötamisele, metsa uuendamisele, metsakaitsele ja vastavad teadmised, et tagada püsiv areng ja parimad metsamajandamise meetodid. Reeglid näevad ette tingimused erinevatele raietüüpidele. Samuti sisaldab seadusandlus teavet puude raietüüpide, laopindade ja põhipuude raie nõuete kohta.
Nõustame metsamajanduse, metsanduse ja metsaraie küsimustes. Metsamajanduse küsimustes põhjaliku nõu saamiseks võtke meiega ühendust, meie eksperdid aitavad teil valmistada vajalikud dokumendid ja need projektid ellu viia.
Kas soovite koostada metsamajandamiskava?
- Kui soovite, võtke ühendust meie ettevõttega.
- Vajadusel küsime täiendavat teavet.
- Sõidame välja alale metsaülevaatuse läbiviimiseks.
- Saadame teile mõne päeva jooksul metsamajandamiskava.
- Metsakava saadame metsakatastrisse.